HomeRegisterLog in
ایمیل : sunshinebax.4rumer@gmail.com سایت تخصصی سانشاین بکس ، لطفا از بحث های سیاسی به شدت اجتناب کنید ، با تشکر گروه مدیریت سایت
خوب تغییرات انجمن .........1-مهرداد مدیر شد..................2-پیمان مدیر شد...............3-امیر حسین حراستی شد!!!!4-رضا کاربرر فعال شد.هاهاهاهاهاهاهاهاها

Share | 
 

 بیوگرافی آیدین نیکخواه بهرامی

Go down 
AuthorMessage
wilson
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه


پست ها : 180
Reputation : 3
تاریخ ورود به سایت : 2010-04-10

PostSubject: بیوگرافی آیدین نیکخواه بهرامی   Wed Apr 14, 2010 1:35 pm

بیوگرافی آیدین نیکخواه بهرامی


فرزند محمد علی نیکخواه بهرامی و فرزانه ابراهیمی فخار
فرزند ارشد خانواده و برادر صمد نیکخواه بهرامی
در 16 بهمن 1360 در تهران بدنیا آمد دوران دبستان خود را تا کلاس سوم در دبستان ایران خیابان دولت و کلاس چهارم و پنجم در دبستان بعثت در منطقه الهیه تحصیل نمود. کلاس اول راهنمایی در مدرسه مهدی در باغ فردوس و کلاس دوم و سوم راهنمایی را در مدرسه همت واقع در چهارراه حسابی تحصیل نمود
دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی در مدرسه اما موسی صدر
دانشجو رشته تربیت بدنی با رتبه 100 وارد دانشگاه شدو دانشجو ترم پنجم در دانشگاه آزاد
بسکتبال خود را از سن 10 سالگی یعنی تابستان سال چهارم دبستان ، در مجموعه فرهنگی ورزشی چمران ، زیر نظر آقای سعید طاعتی شروع کرد . تمامی مدارج سنین پایه را گذراند و در تیم های شهید چمران ، نصر ، چکاد در رده سنی مینی بسکتبال و نوجوانان بازی کرد.
در رده جوانان عضو باشگاه الکترا شد در رده سنی امید نیز در این باشگاه بازی کرد و چندین قهرمانی و نائب قهرمانی باشگاههای تهران در همان تیمهای نوجوانان ، جوانان و امید بدست آورد.و از رده سنی جوانان عضو تیم منتخب تهران شد که مقام اول مسابقات قهرمانی کشور را کسب کرد و در سن 15 سالگی به اردوی جوان اندعوت شد و زیر نظر سعید فتحی پیراهن تیم ملی جوانان را به تن کرد و از همان ابتدا جزو شاخص ترین بازیکنان تیم ملی جوانان و رده سنی خود بود که به گفته مربیان ، منتقدان و روزنامه نگاران وقت نشان می داد آینده روشنی پیش روی دارد .
به همراه تیم ملی جوانان زیر نظر خورخه کابررا در لبنان قهرمان شد.
در سال 2000 به همراه تیم ملی جوانان مقام نهم مسابقات آسیایی مالزی را بدست آورد و بعد از آن به باشگاه ایران نارا پیوست و اولین حضور حرفه ای خود را در سوپر لیگ از آنجا شروع کرد و همزمان زیر نظر محمود پور شرفی و هادی آمیق عضو تیم امید ایران نیز بود.
در مسابقات غرب آسیا در عراق مقام اول را کسب کرد و همچنین بهترین بازیکن و بهترین سه امتیازی زن
مسابقات شد که همه اینها نشانگر آینده درخشان آیدین بود.
در سال 1381 عضو ایران نارا بود که به همراه این تیم به مقام نائب قهرمانی لیگ کشور دست پیداکرد
در سال 1382 به تیم صبا باطری پیوست و تا زمان فوت آن مرحوم در آن باشگاه زیر نظر آقای مهران شاهین طبع ، محمود پور شرفی حسین قره گوزلو و محسن شاه علی
در سال 1382 مقام قهرمانی لیگ برتر را و همچنین مقام قهرمانی باشگاههای تهران را نیز کسب کرد.
در سال 8313 نائب قهرمان لیگ برتر شد.
در سال 1384 قهرمان لیگ برتر شد
در سال 1386 قبل از به اتمام رسیدن مسابقات لیگ دارفانی را وداع گفت و موفق اتمام لیگ نشد ولی همراه ولی همراه تیم صبا باطری مدال و مقام نائب قهرمانی ایشان به خانواده ایشان اهدا شد.
آیدین از سال 1383 عضو تیم بزرگسالان ایران بود و می توان به جرات گفت یکی از موثرترین بازیکنان این تیم در کسب موفقیت های بی نظیر اخیر بسکتبال بود.
در سال 2005 در جام ملت های آسیا مقام ششم را در قطر کسب کرد( زیر نظر محمد ایزد پناه و مهران حاتمی )
در سال 2006 در بازیهای آسیایی دوحه قطر مدال برنز این بازیها را کسب کرد که این اتفاق برای دومین بار بعد از 55 سال در تاریخ بسکتبال کشور رخ داد ( زیر نظر اونیکا ، مهران حاتمی و عباس آقا کوچکی)
در سا 2007 موفق به قهرمانی آسیا و کسب مجوز حضور در بازیهای المپیک پکن به عنوانتنها نماینده آسیا شد که این مقام برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور اتفاق افتاد و تیم ملی بسکتبال ایران موفق به حضور در المپیک شدکه بازی ایران مقابل قطر که یکی از حساس ترین مسابقات آن تورنمنت بود ، آیدین ناجی تیم بسکتبال ایران شدو بازی به یاد ماندنی از خود به جای گذاشت و سهم به سزایی در کسب این موفقیت ایفا کرد 0زیر نظر رایکو ترومن و مهران حاتمی )
از جمله مقام های باشگاهی در سال 1386 قهرمان باشگاههای آسیا در تهران موفق به کسب مدال قهرمانی که آن هم برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور بود.
از خصوصیات بازی آیدین شوت سه امتیازی خیلی خوب و یکی از امتیاز آور ترین بازیکنان تیمش بود 203 سانتیمتر بلندای قامت و 91 کیلوگرم وزنش بود ریباند دفاع و حمله و روحیه جنگندگی ، تسلیم نشدن ، غیرت و از جان مایه گذاشتن برای تیمش بود. آیدین قابلیت بازی در پست های 2 ، 3 و4 را داشت
آیدین در سن 26 سالگی در سانحه دلخراش رانندگی در مسیر کمربندی چالوس دار فانی را وداع گفت.
Back to top Go down
 
بیوگرافی آیدین نیکخواه بهرامی
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
sunshine Bax :: ورزشی :: بسکتبال-
Jump to: