HomeRegisterLog in
ایمیل : sunshinebax.4rumer@gmail.com سایت تخصصی سانشاین بکس ، لطفا از بحث های سیاسی به شدت اجتناب کنید ، با تشکر گروه مدیریت سایت
خوب تغییرات انجمن .........1-مهرداد مدیر شد..................2-پیمان مدیر شد...............3-امیر حسین حراستی شد!!!!4-رضا کاربرر فعال شد.هاهاهاهاهاهاهاهاها

Share | 
 

 پشه و تب زرد مانعي براي جشن و شادي

Go down 
AuthorMessage
AMIR
مسوول حفاظت سایت
مسوول حفاظت سایت
avatar

پست ها : 246
Reputation : -2
تاریخ ورود به سایت : 2010-04-10
سن : 25
مکان زندگی : tehran

PostSubject: پشه و تب زرد مانعي براي جشن و شادي   Mon Jun 14, 2010 8:55 pm

شيوع بيماري نگران‌کننده تب‌زرد باعث شده بسياري از گردشگران شادابي و طراوت چند روز گذشته خود را از دست بدهند.بيماري تب‌زرد يا تيفوئيد در خاک آفريقاي جنوبي شيوع گسترده‌اي پيدا کرده است. اين در حالي است که در شهرهاي مدرن آن مانند ژوهانسبورگ احتمال ابتلاي بيماري‌هاي ناشي از عدم رعايت موارد بهداشتي کمتر است.
گردشگران در آفريقاي جنوبي از سراسر جهان به اين کشور آمده‌اند و در اين ميان اروپاييان بيش از سايرين نگران اين بيماري هستند.

خبرنگاران با داشتن ID کارت مخصوص فيفا نيازي به داشتن کارت زرد رنگ بهداشت و تائيديه واکسن تب‌زرد ندارند اما اين تنها به خاطر سهولت در کار خبري آنها است و مشکلي را حل نمي‌کند.

شهر ژوهانسبورگ از ديد مقامات برجسته جام جهاني مشکل حادي در مورد تيفوئيد ندارد. آمپول و داروهاي پيشگيري و درمان تيفوئيد در ابتدا به صورت آزاد و رايگان بين گردشگران پخش مي‌شد که اروپايي‌ها در اولويت قرار داشتند اما پس از گذشت دو روز دلالان اين امر پخش رايگان آن را متوقف کردند و با هزينه‌اي بسيار بالا آن را به گردشگران مي‌فروشند.

در اين ميان داروهاي گياهي که بدون هيچ حساب و کتابي از سوي افراد بومي منطقه توصيه مي‌شود بازار خاص خود را دارد و اکثر آسيايي‌ها به خاطر قيمت پايين آن به هر پيشنهادي اعتماد مي‌کنند تا متحمل هزينه بالاي واکسن اصلي نشوند.

اکثر گردشگران از مناطقي که به جنگل و مناطق شرجي نزديک‌تر است، دوري مي‌کنند و براي اروپاييان رويت يک پشه معمولي آنقدر فاجعه‌آميز است که گاهي هتل خود را تغيير مي‌دهند.
اين مسئله باعث نگراني مقامات دولتي آفريقاي جنوبي شده و از طريق شبکه‌هاي تلويزيوني مدام به فرهنگ‌سازي و توصيه‌هاي ايمني مبادرت مي‌ورزند.

تفاوت در اجراي اين پروژه کاملا به چشم مي‌خورد به طوري که به کاروان‌هاي غيراروپايي بروشورهاي معرفي تب‌زرد تحويل داده مي‌شود. گويا اروپايي‌ها نيازي به اين اطلاع‌رساني‌ها ندارند.
البته اين اقدام چندان هم بي‌دليل نيست چرا که به عنوان مثال اتحاديه فوتبال انگليس از چند ماه پيش با علم به اين مسئله شرط مهم صدور ويزاي آفريقاي جنوبي را داشتن تائيديه واکسن تيفوئيد عنوان کرده و بنابراين در شرايط کنوني نيازي به اطلاع‌رساني به مردم انگليس وجود ندارد.

در خيابان‌ها افرادي که داوطلبانه براي فيفا کار مي‌کنند مدام به مردم علائم بيماري‌هاي تب‌زرد، مالاريا و ناراحتي‌هاي پوستي را توضيح داده و راه پيشگيري و درمان آن را نيز مي‌گويند.

يکي ديگر از مشکلات بهداشتي در آفريقاي جنوبي بيماري‌هاي پوستي است که علت عمده آن آفتاب شديد در آسمان بدون ابر اين کشور است. هواي معتدل و باراني در چند روز گذشته تا حد زيادي اين مشکل را مرتفع ساخته اما به نظر مي‌رسد به مرور زمان کرم‌هاي ضد آفتاب گرانقيمت نيز بازار خاص خودش را پيدا کنند. کرم‌هايي که در ابتدا قرار بود به صورت رايگان زير نظر مقامات سازمان ملل بين تمام گردشگران توزيع شود.
Back to top Go down
 
پشه و تب زرد مانعي براي جشن و شادي
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
sunshine Bax :: ورزشی :: FIFA WORLD CUP 2010-
Jump to: